Vitaj rok 2022

Už je za nami síce niekoľko prvých dní, ale ešte stále sa len rozbiehame, no nie? Rok 2021 sa pre mňa niesol hlavne v znamení spomalenia – osobného, pracovného, rodinného… Nebolo to len koronou, tak nejak to prišlo aj s príchodom nášho tretieho dieťatka na svet a prenastavenia celého nášho domáceho fungovania. Myslím, že sme sa za ten rok už celkom dobre zohrali a našli si spoločnú cestu.

Ozaj, dávate si nejaké novoročné predsavzatia?

Niekde som čítala, že práve druhá polovica januára je časom, kedy sa na ne ľudia zvyknú vykašlať a vracajú sa k svojim starým návykom. Snáď to nie je prípad všetkých a podarí sa vám ich dodržať (ak ste si nejaké dali).

Ja som moje snahy o predsavzatia stopila už pred peknými pár rokmi. Nedávam si predsavzatia. Skôr akési priania, či ciele. Na tento rok som si naplánovala znova zminimalizovať obsah našej domácnosti, ktorá sa príchodom dcérky znova nafúkla do nie úplne najpríjemnejších rozmerov. 

Môj dom teraz vôbec nevyzerá ako z minimalistického katalógu. Práve naopak.

Keď som zistila, že som tehotná, jedna z prvých myšlienok bola ohľadom vecí, keďže už takmer nič po chalanoch nemáme (všetkého som sa zbavila). No toto sa čoskoro vyriešilo ani neviem ako. Myslím, že ľudia v mojej blízkosti sú už tiež trochu nakazení minimalizovaním svojho okolia a tak sa ku mne dostali vecičky a celá výbavička hneď z viacerých zdrojov. Ani neviem ako, a mám zas plný dom :/

Dávam si preto záväzok zas a znova znormalizovať množstvo vecí, ktoré doma máme. Však minimalizovanie je nikdy nekončiaci proces upratovanie nášho okolia aj nášho vnútra.

Uvidíme, čo prinesie rok 2022, isto bude zaujímavý.

Prajem vám všetkým, aby aj tie vaše dni boli pekné a zaujímavé, aby ste mali na čo spomínať a boli so svojim životom spokojní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek, aby vám už neušiel ani jeden článok:

Najčítanejšie články za posledný mesiac:

Páči sa:

Web vytvorila:

Prihláste sa do nášho newslettra