O mne

Ahojte!

Som Mirka a mám 36 rokov. Cez deň som mamička troch čertíkov a manželka jedného skvelého muža, v noci nespavec s plnou hlavou nápadov a toto je môj blog o minimalizme. 

Vo svojom živote už nechcem robiť kompromisy. Chcem sa zamerať len na to, čo je pre mňa a moju rodinu dôležité. Preto minimalizujem všetko nepodstatné.

Ako sa stávam minimalistom a prečo to vlastne robím?

Napríklad strašne nerada upratujem… je to pre mňa strata času a plytvanie energiou, ktorý by som mohla venovať sebe, či svojim blízkym. A verte, že pri troch deťoch a rodinnom dome sa vždy nájde niečo, čo treba dať na poriadok. Preto som hľadala spôsoby, ako si túto nudnú a nezáživnú prácu čo najviac zjednodušiť.

Hľadala som možnosti, ako mať v celom svojom živote maximálny poriadok s minimom úsilia a minimom vynaloženého času. Ešte stále na tom makám a posúvam sa stále malými krôčikmi k lepšiemu. Zďaleka to nie je na jednotku, ale snažím sa.

Okrem toho nenávidím plýtvanie – časom, priestorom, peniazmi. Nepáči sa mi konzumný spôsob života, naháňanie sa za majetkom či akýmsi „statusom“. Nepáči sa mi plývtanie prírodnými zdrojmi či prílišné zaťažovanie životného prostredia.

Na tomto blogu sa s vami podelím o tipy ako si zjednodušiť život (nielen čo sa týka upratovania, ale aj ostatných oblastí ako varenie, hry s deťmi, nakupovanie, ekológia, financie, vzťahy, psychika) a možno tým pomôžem  aj niekomu z vás.

Určite mi do komentárov napíšte, či pre vás tieto informácie boli užitočné. Môžete tiež pridať aj svoje overené tipy a rady. Spoločne si pomôžeme k šťastnejšiemu životu 🙂

Poďte do toho o mnou a bavte sa minimalizmom!

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoju e-mailovú adresu a už vám žiadny neunikne. Ako bonus vám pošlem zoznam 60 nepotrebných vecí, ktorých sa viete zbaviť okamžite.