o mne

Ahojte minimalisti!

Som Mirka a mám 37 rokov. Cez deň som mamička troch čertíkov a manželka jedného skvelého muža, v noci som nespavec s plnou hlavou nápadov a toto je môj blog o minimalizme.

Milujem svoj život a nechcem v ňom robiť už žiadne kompromisy. Milujem pohodu a nemám rada komplikácie. Preto si chcem svoj život čo najviac zjednodušiť, aby som sa mohla zamerať len na to, čo je pre mňa a moju rodinu dôležité, tak minimalizujem všetko nepodstatné.

Ako sa stávam minimalistkou a prečo to vlastne robím?

Minimalistka je zo mňa už dávno, asi som ňou bola aj skôr, než som vedela, že nejaký minimalizmus existuje. Nikdy som ku šťastiu nepotrebovala veľa vecí a vystačím si aj s málom.

Takým väčším miľníkom na mojej ceste minimalizmom bolo založenie rodiny a stavba domu, kedy som naozaj začala prehodnocovať, čo z toho množstva vecí a aktivít je pre mňa dôležité. 

Tak napríklad, strašne nerada upratujem (aj keď poriadok milujem)… upratovanie je pre mňa strata času a plytvanie energiou, ktorý by som mohla venovať sebe, či svojim blízkym. A verte, že pri troch deťoch a rodinnom dome sa vždy nájde niečo, čo treba dať na poriadok. Preto som hľadala spôsoby, ako si túto nudnú a nezáživnú povinnosť čo najviac zjednodušiť.

Hľadala som možnosti, ako mať v celom svojom živote maximálny poriadok s minimom úsilia a minimom vynaloženého času. Ešte stále na tom makám a posúvam sa stále malými krôčikmi vpred. Zďaleka to nie je na jednotku, ale snažím sa.

Okrem toho nenávidím plýtvanie – časom, priestorom, peniazmi. Nepáči sa mi konzumný spôsob života, naháňanie sa za majetkom či akýmsi „statusom“. Nepáči sa mi plývtanie prírodnými zdrojmi či prílišné zaťažovanie životného prostredia. Preto sa snažím aj o efektívnejšie využívanie všetkých týchto zdrojov.

Na tomto blogu sa s vami podelím o tipy ako si zjednodušiť život (nielen čo sa týka upratovania, ale aj ostatných oblastí ako varenie, hry s deťmi, nakupovanie, ekológia, financie, vzťahy, psychika) a možno tým pomôžem aj niekomu z vás, pretože minimalizmus so sebou prináša mnohé výhody.

Hľadajme spoločne cestu minimalizmom k jednoduchšiemu životu 🙂

Poďte do toho so mnou a bavte sa minimalizmom!