Minimalistický adventný kalendár

Adventný kalendár je tradíciou, ktorá nám spríjemňuje čakanie na Vianoce. Tradičné kalendáre s čokoládami sú síce lákavé, no hľadala som alternatívu, ktorá ponúka niečo viac než len sladké prekvapenia. Osobne som sa rozhodla pre adventný kalendár s úlohami, a to nielen pre moje vlastné potešenie, ale aj pre radosť mojich detí.

Jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodla pre tento ešte stále nekonvenčný prístup k Adventu, je snaha o väčšiu rodinnú súdržnosť. V tradičných kalendároch s čokoládami sa deti často sústreďujú len na sladkosti, čím sa vytráca duch vzájomnej podpory a spolupráce. S adventným kalendárom plným úloh sa naopak rodina stretáva každý deň s novými výzvami a spoločne rieši rôzne aktivity. Verím, že takto posilníme naše vzťahy a vytvoríme si nezabudnuteľné spomienky.

Kalendár pre rodiny s deťmi

Dôležité pre mňa bolo zahrnúť do advetného kalendára aj edukatívny charakter úloh. Namiesto jednoduchých sladkostí ponúkam v tomto kalendári deťom príležitosť učiť sa novým veciam, rozvíjať svoje zručnosti a objavovať radosť z vlastných úspechov. Sú to malé výzvy, ktoré nielenže bavia, ale zároveň vytvárajú priestor pre rozvoj kreativity a učenie sa novým veciam.

Kalendár pre seba a pre podporu vlastnej sebalásky

Často v dnešnej uponáhľanej dobe zanedbávame aj sebalásku. Pripravila som aj adventný kalendár s úlohami, ktoré ponúkajú výnimočnú príležitosť venovať sa sebe samému. Úlohy zamerané na relaxáciu, starostlivosť o seba alebo jednoduché potešenia pomôžu na chvíľu sa odpojiť od hektického každodenného života a venovať sa vlastnej pohode. Je to ako malý darček pre vás na každý deň  Podporme zlepšenie svojho duševného aj fyzického zdravia.

Kalendár pre rozdávanie lásky

Okrem adventného kalendára s rôznymi rodinnými úlohami a zážitkami som pre vás pripravil aj zoznam citátov a vyjadrení, ktorými môžete obdarovať svojich milovaných. Tieto slová nie sú len darom, ale prejavením lásky, rešpektu a podpory. S každým citátom vytvárate priestor pre hlbšie porozumenie a posilňujete vzájomné väzby. Nech sú tieto výnimočné citáty pre vaše deti tou správnou dávkou inšpirácie a pozitívnej energie.

Ako adventný kalendár používať

Kalendáre som vytvorila tak, že každý z nich má viac úloh ako bežných 24. Vytvorila som aj malú rezervu, aby ste si mohli vybrať tie, ktoré s vami a vašou rodinou najviac rezonujú.

Čo sa týka prevedia, tu sa fantázii medze nekladú. Môžete si úlohy napísať ručne na kartičky a vložiť ich do pripravených vreciek, či krabičiek, ktoré používate každý rok. Môžete ich vytlačiť, poskladať a vhodiť do ozdobenej dózy či fľaše a odtiaľ ich každý deň žrebovať.

Môžete si tiež vytvoriť vlastný adventný kalendár, na internete je množstvo inšpirácií a návodov.

zdroj obrázkov: Pinterest

V adventnom kalendári s úlohami som našla niečo, čo prekonáva jednoduchú sladkú radosť. Je to spôsob, ako skutočne zažiť Advent s celou rodinou, vzdelávať sa a hýčkať seba samú. Každý deň otvárame nový priestor pre zážitky, učenie a lásku, čím vytvárame nezabudnuteľné chvíle, na ktoré budeme spomínať ešte dlho po Vianociach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek, aby vám už neušiel ani jeden článok:

Najčítanejšie články za posledný mesiac:

Páči sa:

Web vytvorila:

Prihláste sa do nášho newslettra