Film 100 vecí – recenzia

Komediálne spracovaný príbeh o priateľstve, láske, vzťahoch a hľadaní šťastia v dnešnej konzumnej dobe, keď bez svojich veci sa cítime ako bez časti seba samého.

Páčilo sa mi spracovanie filmu formou komédie, čo by mohlo priviesť k téme minimalizmu  a zamysleniu sa nad našimi konzumnými životmi aj ľudí, ktorí by sa nad tým inak vôbec nepozastavili. 

Film vôbec nie je nejaký mravokárny, práve naopak, minimalizmus je skôr takým podtónom celého deja. Necháva na samotnom divákovi, čo si z neho vezme a čo zahrá na jeho citlivú strunu. 

Možno niektorých z vás sklamem, ale nebudem prezrádzať obsah filmu, aby som vám nepokazila zážitok a nepovedala dopredu, ako to celé dopadne. Niečo ale predsa prezradím.

Hlavní protagonisti Tony a Paul, počas bujarej párty na oslavu úspešného predaja svojej mobilnej aplikácie, uzavrú stávku. Stavia sa, že sa dokážu zrieknuť všetkých svojich vecí. Po dobu 100 dní si môžu každý deň vziať naspäť len jednu zo svojich vecí odložených v skladisku. Kto z nich stávku poruší, prehrá svoj podiel z predaja aplikácie. Pre ktoré veci sa rozhodnú a ako táto zdanlivo nevinná stávka ovplyvní ich život sa dozviete až po zhliadnutí samotného filmu.

Pri filme som sa zasmiala, poplakala som si, zamyslela som sa. Mne sa veľmi páčil a vám ho odporúčam vidieť tiež 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek, aby vám už neušiel ani jeden článok:

Najčítanejšie články za posledný mesiac:

Páči sa:

Web vytvorila:

Prihláste sa do nášho newslettra