Menej vlastniť = menej riešiť

Základom pre zjednodušene života je minimalizovať množstvo vecí, o ktoré je potrebné sa postarať. Spomeňte si len koľko času pred vysávaním či stieranim podlahy vám zaberie pozbierať z nej všetky veci, hračky a nepotrebnosti, ktoré tam zavadzajú. U mňa to vždy zabralo viac času ako samotná očista podlahy. 

Nie je dôležité len odstraňovať neporiadok, ale aj redukovať množstvo svojich vecí!

Je dôležité, aby mali všetky veci v domácnosti svoje stále miesto. Len tak zabezpečíte, aby sa vám nehromadili kade-tade po kútoch a aby ste ich stále len neprekladali z jedného miesta na druhé. V kategórii debordelizacia nájdete niekoľko článkov o tom, ako udržiavať jednotlivé miestnosti čisté a upratané. Predtým než sa vrhnete na ďaľšie články, porozmýšľajte prečo vôbec vlastniť všetky tie veci, o ktoré sa neustále zakopávame?!

Čím menej vecí vlastníte, tým menej starostí s nimi máte.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoju e-mailovú adresu a už vám žiadny neunikne. Ako bonus vám pošlem zoznam 60 nepotrebných vecí, ktorých sa viete zbaviť okamžite.