Čo Vám odčerpáva energiu?

Keď sa neustále cítite unavení, vyčerpaní, strácate odvahu, motiváciu a vieru v budúcnosť, bolo by dobré poobzerať sa po svojom okolí. Obyčajne to totiž znamená, že vám niečo, v priestore kde sa obvykle zdržujete, odoberá energiu. Únava je však len prvý krok. Slabší ľudia môžu dokonca ochorieť.

Zahrajte sa na detektíva

Vedome preskúmajte priestor, kde trávite svoj čas. Sústredte sa. Keď sa naladíte na energiu priestoru, určite nájdete príčinu svojich ťažkostí. Starostlivo prejdite všetko, čo sa v miestnosti nachádza. Hľadajte trhliny v stene, rozštiepené police, poškodený nábytok, prasknutý porcelán. Negatívnu energiu spôsobuje aj špina a neporiadok, zdrojom môžu byť tiež nepoužívané a zanedbané miestnosti či zariadenie.

Všímajte si spálňu

Tím miestnostiam, ktoré používate najčastejšie venujte zvláštnu pozornosť. Ak napríklad vaša spálňa pôsobí pochmúrne, môže medzi vami a vašim partnerom zavládnuť nervozita až do takej miery, že sa prestanete tešiť domov. A presne takto sa začínajú manželské problémy. Spôsobuje ich zlá energia v spálni. Preto svoje pocity pri pobyte v tejto miestnosti pozorne sledujte.

Vzťah môže stagnovať ak je v spálni neporiadok a zanedbávate ju. Ani si nestihnete všimnúť a vaša spálňa sa zmení na skladisko oblečenia, tašiek, časopisov a iných vecí. Skrine sú prepchaté a vládne v nich chaos. Takto vôbec nevyzerá miesto pre oddych. Keď sa k tomu všetkému pridá ešte zlá nálada, celej miestnosti sa zmocní negativizmus. V spálni má prúdiť priateľská energia. Aby vzťah napredoval, musí energia v spálni prúdiť plynulo.

vrzgajúca posteľ = škrípajúce vzťahy

Ak majú manželia pocit, že niečo vo vzťahu nefunguje, mali by hľadať príčinu vo svojej spálni. Zlý stav postelí (poškodené záhlavie, či rám postele alebo zlomená struna v matraci, vrzgajúce rošty) hovoria o štrbinách vo vzťahu. Vymeňte všetko zlomené, pokazené, otlčené. Ak to neurobíte, môže to viesť k vážnym vzťahovým problémom.

Vyhoďte otlčený a rozbitý riad

Poškodený porcelán či obitý riad môžu spôsobovať obchodný neúspech a byť zdrojom finančných strát alebo podvodu. Ak sa napijete z naštrbenej šálky alebo si nalejete nápoj z poškodeného krčahu, odčerpalo by to z vás energiu, mohli by ste ochorieť alebo stratiť nadšenie v živote.

Predíďte podobným problémom a skontrolujte všetok riad, vázy a keramické predmety v domácnosti. Vyhoďte bez výnimky všetky poškodené kúsky. Číňania veria, že dokonalý a neporušený riad prospieva zdraviu, kým otlčený riad vysáva vitalitu a prináša nešťastie.

Opustené miestnosti

Urobte niečo s izbami, ktoré pôsobia opustene. Väčšinou sú to tmavé a nevyužívané miestnosti. Zvyčajne sú to tie, ktoré boli degradované na skladovacie komory. Najdôležitejším krokom je  odstránenie zbytočností – vyčistite blokády z haraburdia, nainštalujte nové osvetlenie, poriadne vyvetrajte, na steny naneste nový náter. Energiu takýchto miestností treba od základu obnoviť. Jasné svetlo a teplé farby prinesú do opustených miestností množstvo novej silnej energie.


Čo poviete, máte alebo mali ste aj vy doma niektoré spomenuté „odoberače“ energie? Napíšte do komentárov, ako ste sa s nimi vysporiadali.

No comments have been made. Use this form to start the conversation :)

Leave a Reply